Velikonoce na komunitní zahradě

O svátečním a úplňkovém víkendu jsme tu měli malou oslavu narozenin, udělali jsme si oheň, opekli si na něm buřty a taky jsme si uvařili bylinkový čaj čistě ze zdrojů zahrady. Už se objevuje meduňka, planě tu rostou fialky, hluchavka, kopřiva, jitrocel a další byliny.

Navštívil nás také ježek, který kupodivu neutíkal. Tak snad jsme mu svým fotografickým zájmem nepokazili den. Ježek je na zahradě velmi vítaný, protože v jeho jídelníčku jsou mimo jiné slimáci a jejich vajíčka. Vyhovuje mu, když malá část zahrady zůstane zarostlá něčím vyšším než je kraťoučký trávník, což splňuje divoký kout v severozápadní části zahrady. Možná se mu také líbí u nás v kompostu, což je z lidského pohledu nezajímavá hromada bioodpadu, ale z ježčího pohledu je to spižírna plná různých dobrot.

Kromě ježka tu létá a zpívá spousta ptáků. Nově pro ně máme nainstalovanou budku, kterou jsme dostali jako dar.


Nejen že jsme slavili, ale také jsme pracovali. Zasadili jsme dva keře rybízu, jednu vrbičku, dvě denivky, dvě pažitky a jeden libeček. A také pokusně fíkovník, který by prý v našich klimatických podmínkách měl obstát. Všeechno jsou to užitkové vytrvalé rostliny, které by měly sloužit všem členům komunitní zahrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *